Zbavit se svých dluhů pomocí insolvence je snadné

Máte dluhy a nevíte, jak se jich zbavit? V takovém případě vám pomůže insolvence. Ta je skvělou cestou pro všechny, kdo mají alespoň dva závazky již po splatnosti a alespoň dva různé věřitele. Prvním krokem, který je třeba udělat, je sepsání žádosti. To můžeme zvládnout svépomocí, stejně jako můžeme oslovit i odborníka. Ten nám vysvětlí, co je insolvence, stejně jako za nás dokáže vše zařídit. Žádost je spojena se základními informacemi o tom, kdo jsme, jaké máme dluhy, jaký je náš příjem, nebo majetkové poměry.

Naše insolvence je schválena soudem

Jakmile máme potřebnou žádost sepsanou, je realizován druhý krok, se kterým je spojeno podání na příslušný soud. Ani to není naštěstí nic složitého. Dnes může být insolvence vhodná nejenom pro klasického zaměstnavatele, ale podat si žádost může stejně tak i živnostník, nebo podnikatel. Co je v poslední době určitě poměrně zajímavou novinkou, to je třeba fakt spojený také hlavně s tím, že máme možnost podat si žádost také v páru. Kalkulačka insolvence tak může být zaměřena i na manželské páry. I ty následně zapíše registr insolvence a budou to právě to, u kterých je jistota, že je zapíše také registr dlužníků insolvence.

Insolvence fyzických osob umožní dvojí splácení dluhů

Že je řešení našich dluhů poměrně snadné, to mimo jiné dokazuje také fakt, že splácet naše dluhy můžeme hned dvěma způsoby. Ten první se týká toho, že využíváme standardní splátkový kalendář. U něho připomeňme, že je v rámci insolvence fyzických osob využíván nejčastěji. Pokud se však zaměříme na sledování insolvence, je třeba říci také to, že je dobré zaměřit se také na možnost splácet mimořádně, a to na základě peněz, které získáme odprodejem majetku. I to je jedna z možných cest, jakou se dnes lze samozřejmě vydat. Ideální je obě dvě jednoduchým způsobem kombinovat.