Základní podmínky pro schválení oddlužnění

Vyřešit své dluhy nemusíte jenom tím, že se domluvíte s věřiteli. Lze jít i zákonnou cestou, která se nazývá oddlužení. Aby vám byla schválena, je třeba splnit několik podmínek. O jaké se jedná? V první řadě je třeba, abyste byli fyzickou osobou. Z toho vyplývá, že tato forma insolvence není určena pro firmy. Co je následně jedno, to je fakt spojený s tím, zda žádáte samostatně, nebo se svým manželem či manželkou. Dále není problémem ani to, pokud jste zaměstnancem, nebo žádáte o oddlužení OSVČ. I to je v současné době možné, což je oproti minulému období velké plus.

Jaké dluhy umožní oddlužnění vyřešit?

Podívejme se také na podmínky spojené s našimi dluhy. Jejich výše a množství téměř není omezena. Tedy až na jednu základní a důležitou podmínku. Tou je nutnost požádat si třeba o oddlužení nemovitosti nebo nás samotných až ve chvíli, kdy máte dva věřitele a u obou dluhy po splatnosti. Jinak oddlužnění není možné. Také je třeba říci, že dluhy nesmí vzniknout vaším zamýšleným jednáním, ale musí jít o dluhy, které zkrátka vyplynou z neočekávané životní situace. Poslední podmínkou je to, že schválení o tuto eliminaci dluhů můžete absolvovat jenom jednou v životě. A to hlavně z důvodu, aby této cesty nebylo zneužíváno.

Aktuální insolvence a způsob oddlužnění vyžadují splácení dluhů

I když může být až 70 procent vašich závazků definitivně odpuštěno, určitě to neznamená, že byste své dluhy nemuseli splácet vůbec. Aktuální insolvence a způsob oddlužnění totiž vyžadují, abyste uhradili nejméně třicet procent svých závazků. Možnosti, jakými se lze vydat, jsou hned dvě. Tou první je klasický splátkový kalendář, který může být spojený až s pětiletým obdobím. Dále však může být vyžadován i soukromý odprodej vašeho majetku, přičemž získané peníze použijete také na úhradu dluhů. A jak může vše proběhnout právě ve vašem případě? To dokáže přiblížit kalkulačka oddlužnění, která je ideálním online nástrojem pro každého.