Výhody oddlužení fyzické osoby

Cestou oddlužení fyzické osoby se dnes vydává stále více lidí. Důvody jsou v tomto směru zcela zřejmé, a týkají se nejenom možností, ale i výhod. Na některé z nich se společně podíváme, aby i vám bylo jasné, že dnes jenom těžko najdete lepší možnost oddlužení nemovitosti nebo jiných dluhů, než je právě tato.

Vyřízení oddlužení nemusí být složité

I když je třeba sepsat a následně podat žádost, s čímž jsou spojeny určité podmínky, není třeba zoufat. Jsme tu my. Naše oddlužení kalkulačka a asistence nonstop přítomného poradce je prvním krokem k tomu, jak si o naše služby v oblasti oddlužení požádat. A jelikož jsme dokázali pomoci mnoha klientům, dokážeme samozřejmě pomoci také vám samotným. A to jak pracujícím, tak i těm, kteří hledají oddlužení OSVČ, tedy osob samostatně výdělečně činných.

Víte, že při oddlužení fyzické osoby nemusíte uhradit všechny dluhy?

Ano, je to přesně tak, jak říkáme. To je patrně tou největší výhodou, se kterou je oddlužení fyzické osoby spjaté. Aktuálně je stanoveno, že může stačit uhradit jenom 30 % vašich dluhů, přičemž zbývajících sedmdesát je vám definitivně odpuštěno. Tato výhoda se týká jak možnosti, kdy se tímto směrem vydáte sami, tak samozřejmě také možnosti, kdy máte zájem o oddlužení manželů. Tedy vymazání dluhů z rodinného rozpočtu.

Své dluhy můžete hradit dvěma způsoby

Pokud se budete snažit domluvit s věřiteli, nejenom, že to může ztroskotat, ale mnohdy dostanete jenom šibeniční lhůty spojené s nutností uhradit dluh. Cesta oddlužení je jiná, jelikož jde až o pětileté období. Během něho můžete své závazky hradit jak pomocí splátkového kalendáře, tak i tím způsobem, že získáte mimořádné peníze prodejem svého majetku. Navíc jste po celou dobu také pod ochranou soudu, a tak na vás nemohou ani věřitelé, ani případní exekutoři, kteří by vám ho chtěli zabavovat.