Víme, jaké dluhy umí vyřešit oblíbené oddlužení

Mnoho lidí ví, že jim oddlužení může pomoci. Málokdo ale ví i to, jaké dluhy konkrétně umožní řešit. Podívejme se proto na možné situace, a to ať jde o oddlužení nemovitosti, nebo třeba konkrétní osoby. Nejprve začneme tím, že si o danou insolvenci mohou požádat všichni ti, kteří mají dluhy ze soukromého života. Pokud mají alespoň dva věřitele a závazky po splatnosti, je oddlužení kalkulačka skvělým nástrojem, který jim vypočítá, jakým způsobem cesta z dluhů povede. Jedinou důležitou podmínkou je zde to, že dané dluhy nesmějí vzniknout úmyslně. Tedy tak, že jsme si nabrali půjčky s úmyslem je nezaplatit.

Hitem je i oddlužení párů

Nemusí to být jenom jedna osoba, která řeší jenom své osobní dluhy. Co je totiž v poslední době hitem, to je takzvané oddlužení manželů. Z názvu dané možnosti už vcelku dobře vyplývá, pro koho je daná možnost přímo určená. Je to pro všechny manželské páry, které tak mají dluhy společné. Díky tomu nemusí podávat žádost každý sám, ale jejich oddlužení je schváleno společně. To s sebou přináší hned několik zajímavých výhod, mezi které se řadí například to, že je možné vyhnout se složité administrativě, stejně jako potěší také výhoda spojená s tím, že je zde mnohem vyšší šance na pozitivní schválení.

Oddlužení fyzické osoby cílí i na podnikatele

Ano, i to jsou osoby, které mohou jít touto cestou. Mohou mít nejenom vlastní firmu, ale může se jednat i o oddlužení OSVČ. Zde se samozřejmě objevuje konkrétní otázka, jaké přesné dluhy dokáže oddlužení fyzické osoby vyřešit v tomto případě. Mohou to být jak ty osobní, tak to samozřejmě mohou být také ty podnikatelské. Zde je sice třeba absolvovat postup spojený nejprve s insolvencí firmy a následným převodem dluhů, ale říci můžeme, že tato cesta možná je. Pravdou ale zůstává i to, že v daném případě je lepší využít služeb zkušených odborníků, které budou správný postup garantovat.