Podmínky oddlužení fyzické osoby

Nejste si jisti, zda na oddlužení dosáhnete? Ideální možnost, jak to zjistit, přináší naše oddlužení kalkulačka. Spolu s naším poradcem tak jednoduše zjistíte, zda můžete oddlužení fyzické osoby realizovat. A pokud ano, zjistíte i to, za jakých podmínek. A když je právě o podmínkách řeč, podívejme se společně na to, jaké konkrétní jsou právě s oddlužením spojeny.

Kdo může o oddlužení fyzické osoby požádat?

Hlavní podmínkou je, že se musí jednat o fyzickou osobu, jelikož u právnických není aktuálně tento proces možný. Co je pozitivem, to je fakt, že o oddlužení fyzické osoby si může požádat jak zaměstnanec, tak i podnikatel. Možné je totiž i oddlužení OSVČ. Na co také nesmíme zapomínat, to je informace spojená s tím, že nemusíme nutně žádat jenom samostatně, protože stát nabízí, stejně jako i my nabízíme takzvané oddlužení manželů. Ideální, jak řešit zadlužený rodinný rozpočet.

Jaké dluhy lze v rámci oddlužení řešit?

Důležitá je také otázka dluhů. Je jasné, že nejčastěji se řeší třeba oddlužení nemovitosti v soukromém vlastnictví, nebo jiné soukromé dluhy. Ty jsou základem. V některých případech ale nemusí být problém vyřešit v rámci oddlužení i dluhy z podnikání. Je však třeba individuální postup, se kterým vám také můžeme poradit. Aby byla v obou případech vaše žádost schválena, je nutné mít alespoň dva věřitele a u obou mít dluhy po splatnosti. Co nijak nerozhoduje, to je celková výše toho, kolik dlužíte.

Hradit dluhy budete až po dobu pěti let

Pětileté období je nejdelší možné, po které bude oddlužení realizováno. Své závazky lze hradit jak pomocí splátkového kalendáře, tak i mimořádnými částkami spojenými s odprodejem majetku. Na co také nezapomínáme, to je jedna z výhod, kterou dokážeme také nabídnout. Pokud do pěti let zvládnete uhradit alespoň 30 procent svých závazků, mohou vám být všechny ostatní jednoduše odpuštěny.