Jaké dluhy vyřeší oddlužení?

Metodu nazývanou oddlužení dnes zná téměř každý. A to proto, že se o ní v souvislosti s řadou pozitiv poměrně často mluví. Podívejme se tedy na to, jaké konkrétní dluhy dokáže snadno vyřešit. Nejprve začneme tím, o jak velké dluhy vlastně může jít. V tomto směru nemusíme mít jakékoliv obavy, jelikož hodní hranice dluhů není nijak omezena. Jedinou podmínkou bývá to, že musíme mít nejméně dva věřitele a u nich své závazky již po splatnosti. Dále se s žádnými komplikacemi již trápit nemusíme, jelikož poté už je cesta z dluhů poměrně snadná.

Oddlužení neřeší záměrně vzniklé dluhy

Další podmínkou je to, že naše dluhy nesmí vzniknout záměrně. Tedy s cílem se zadlužit a následně využít oddlužení jako metodu, dané dluhy vyřešit. I proto je v rámci samotné žádosti nutné popsat informace spojené se vznikem dluhů. Zde se určitě být nemusíte, jelikož pokud jde například o běžné půjčky, nebo podobné závazky, které jste vlivem neočekávané události přestali splácet, rozhodně na tento proces řešení svých dluhů bez jakýchkoliv problémů dosáhnete. Máte tedy jistotu, že vám soud vaši žádost pravděpodobně schválí.

Insolvence je určena primárně pro dluhy osobní

Jednou z podmínek, která se týká přímo dluhů, je také to, že by se mělo jednat o závazky osobního charakteru. I to je jedna z podmínek, kterou dnes insolvence má. Na druhou stranu musíme dodat, že vyřešit lze v některých případech i dluhy podnikatelské. Nejprve je však třeba jejich klasické řešení v rámci podnikání a teprve poté, co se dotknou fyzické osoby, na ně můžeme aplikovat tento proces. Co však stále zůstává důležitým faktem, to je informace o tom, že se můžeme oddlužit nejenom jako běžný zaměstnanec, ale samozřejmě také jako podnikatel či osoba samostatně výdělečně činná. Důležitý je náš příjem, popřípadě náš konkrétní majetek, který máme.